Приход храма Богоявления п. Усть-Уда - Молитвы вечерние

Молитвы вечерние

Во и?мя Отца? и Сы?на и Свята?го Ду?ха. Ами?нь.
    Го?споди Иису?се Христе?, Бо?же наш, поми?луй нас. Ами?нь.
    Сла?ва Тебе?, Бо?же наш, сла?ва Тебе?.

МОЛИТВА СВЯТОМУ ДУХУ

Царю? Небе?сный, Уте?шителю, Ду?ше и?стины, И?же везде? сый и вся испол­ня?яй, Сокро?вище благи?х и жи?зни Пода?телю, прииди? и всели?ся в ны, и очи?сти ны от вся?кия скве?рны, и спаси?, Бла?же, ду?ши на?ша.
    Святы?й Бо?же, Святы?й Кре?пкий, Святы?й Безсме?ртный, поми?луй нас. (Трижды )
Сла?ва Отцу? и Сы?ну и Свято?му Ду?ху, и ны?не и при?сно и во ве?ки веко?в. Ами?нь.

МОЛИТВА ПРЕСВЯТОЙ ТРОИЦЕ

Пресвята?я Тро?ице, поми?луй нас; Го?споди, очи?сти грехи? на?ша; Влады?ко, прости? беззако?ния на?ша; Святы?й, посети? и исцели? не?мощи на?ша и?мене Твоего? ра?ди.
    Го?споди, поми?луй. (Трижды)

МОЛИТВА ГОСПОДНЯ

О?тче наш, И?же еси? на Небесе?х! Да святи?тся и?мя Твое?, да прии?дет Ца?рствие Твое?, да бу?дет во?ля Твоя?, я?ко на Небеси? и на земли?. Хлеб наш насу?щный даждь нам днесь; и оста?ви нам до?лги на?ша, я?коже и мы оставля?ем должнико?м на?шим; и не введи? нас во искуше?ние, но изба?ви нас от лука?ваго.

ВЕЧЕРНЯЯ МОЛИТВА СВЯТОГО МАКАРИЯ ВЕЛИКОГО

Го?споди Бо?же наш, е?же согреши?х во дни сем сло?вом, де?лом и помышле?нием, я?ко Благ и Человеколю?бец прости? ми. Ми?рен сон и безмяте?жен да?руй ми. А?нгела Твоего? храни?теля посли?, покрыва?юща и соблюда?юща мя от вся?каго зла, я?ко Ты еси? храни?тель душа?м и телесе?м на?шим, и Тебе? сла?ву возсыла?ем, Отцу? и Сы?ну и Свято?му Ду?ху, ны?не и при?сно и во ве?ки веко?в. Ами?нь.

МОЛИТВА АНГЕЛУ ХРАНИТЕЛЮ

А?нгеле Христо?в, храни?телю мой святы?й и покрови?телю души? и те?ла моего?, вся ми прости?, ели?ка согреши?х во дне?шний день, и от вся?каго лука?вствия проти?внаго ми врага? изба?ви мя, да ни в ко?емже гресе? прогне?ваю Бо?га моего?; но моли? за мя, гре?шнаго и недосто?йнаго раба?, я?ко да досто?йна мя пока?жеши бла?гости и ми?лости Всесвяты?я Тро?ицы и Ма?тере Го?спода моего? Иису?са Христа? и всех святы?х. Ами?нь.

МОЛИТВА ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ

Все упова?ние мое? на Тя возлага?ю, Ма?ти Бо?жия, сохрани? мя под кро?вом Твои?м.

Окончание молитв
ХВАЛЕБНАЯ ПЕСНЬ БОГОРОДИЦЕ

Досто?йно есть я?ко вои?стину блажи?ти Тя, Богоро?дицу, Присноблаже?нную и Пренепоро?чную и Ма?терь Бо?га на?шего. Честне?йшую Херуви?м и сла?внейшую без сравне?ния Се­рафи?м, без истле?ния Бо?га Сло?ва ро?ждшую, су?щую Богоро?дицу Тя ве­лича?ем.
    Го?споди, поми?луй. (Трижды) Бла­гослови?.
    Го?споди Иису?се Христе?, Бо?же наш, поми?луй нас. Ами?нь.

Ложась спать, перекрестись — огради себя крестным знамением — и произнеси молитву:
    Огради? мя, Го?споди, си?лою Честна?го и Животворя?щаго Твоего? Креста? и сохрани? мя от вся?каго зла.